Zlatinky u Rejštejna a Kašperský hrad

6.listopad 2013autor a webmaster

 

Kašperské hory jsou jako oblast i městečko součástí severního okraje Šumavy. To samo o sobě napovídá, že tu budou prima lesy. V městečku si všímáme zajímavého pocitu, který jsme v jiných městečkách nebo vesnicích nezažili: Něco je tu v podloží silně nabíjející a přitom pohodové. Jako by to vytahovalo pozornost až na pomyslnou rozhodčí lavičku, ze které je lepší přehled a větší potenciál zasáhnout. Určitý pocit tlaku, ale ne nepříjemného. Jako, když po ránu otevřete zamrzlé okno a vyvane na vás ten probouzející ledový závan a musíte jej brát v potaz, ikyž v dobrém smyslu. Prostě tu je, příval svěží energie a prány. Jiný, než jinde na horách... Něco je tu ještě navíc. Určitě z podloží. Ale co?

Sjeli jsme za Rejštejn. Tam má být jeden ze Šumavských zlatonosných potoků. Najdeme něco? Člověk má tu zablokovanou a sebeomezující mysl (spíše než skromnost), a tak si nepředstavuje hned hrudku zlata. Ale nějakou malou šupinku by bylo zajímavé tady vyrýžovat...

Kameny
Přijíždíme do městečka Kašperské hory, nad nímž se hrdě vypíná hrad Kašperk. Prvně ale dáme obídek a zamíříme za Rejštejn k naplánovanému potoku.

Minerály
Podzim v plné parádě, milovaná Šumava...

Minerály
A už jsme u potůčku o kterém se píše...

Minerály
Zde zakroužkované jsou slídy, na první pohled mohou někomu z dálky připadat jako zlatinky :-)

Minerály
Krásná slída.. na zlato je potřeba asi více štěstí :)

Kameny
Začalo se stmívat a tak se ještě chceme vydat ke Kašperskému hradu.

Kameny
Tma jak v pytlu, ale svěží a příjemné energie!

Kameny
Nejvíc tady. Co tu může být za podloží nebo žílu, že je tu tak dobře? Už tu není ta vytahující esence jako v městečku, ale spousta jemnější vitalizující energie. Prostě balada... A tak jsme se vydali kolmo od cesty do tohoto svěžího lesa. Ale pár metrů stoupání a už to přestalo působit. Tak se vrátíme a zase. Je to skutečně jenom několik metrů široké místo, které tak báječně působí. Čím to je? Co to může být za kombinaci podloží? Možná by to šlo vytestovat s kyvadlem a tabulkama hornin, ale začíná být chlad a zima, krom úplné tmy, a tak už na to dneska dlabem a vracíme se do auta! Hrad by byl ještě dva kilásky před námi a do kopce a stejně bude zavřenej.